Бур'яни дуже часто псують показники урожайності і викликають у аграріїв лише негативне відношення. Боротьба із ними цілком виправдана, головне не прогадати у методах. Уміло застосовуючи хімічні препарати, що відносяться до обширної групи гербіцидів, ми можемо дати серйозну відсіч різним типам бур'янів та забезпечити самим собі достойну урожайність. Для того варто розібратися у групі цих хімічних засобів, аби і не нашкодити культурам та довкіллю. Не варто збільшувати рекомендовану норму витрат, відступати від інструкції чи тим паче нехтувати нею. Правильне використання забезпечить лише позитив, але використовуючи такі засобі неправильно, ми наражаємо і себі, і інших на небезпеку. Розділяються дані пестициди на дві головні групи. Перша група — суцільні. Вони контролюють без винятків усі види різних шкідливих бур'янів, але можуть вплинути і на культури. Селективні відносяться до другої групи. Вони не мають такого впливу на культуру і якщо користуватися раціонально, то зможуть захистити її від різноманітних бур'янів.

Поділяються ці агрохімікати і за способом дії. Ті, дія яких контактна вважаються відповідно контактними і впливають на бур'яни тоді коли контактують із ними. Системними вважаються ті гербіциди, які проникаючи стеблом, листям та коренем шкідливої рослини призводять до її загибелі через певен час. Частіше - це декілька днів. Існують також і такі засоби, які використовуються аби обробити перед посівною кампанією ґрунт. Вони ще до посіву направленні на знищення кореней та паростків шкідливих рослин.
Час використання гербіцидів зазначаєтсья в інструкціях. Рекомендують також поспілкуватися із тими, у кого ви купуєти агрохімікати на тему їх оптимального застосування, але інструкція все одно являється ведучим джерелом інформації. Залежно від культури, дані ЗЗР можна вживати до посіву, до того як стали помітними перші росточки шкідливих рослин, до того як з'явилася перша культурна рослина на поверхні грунту, після появи на поверхні грунту культурної рослини, у певний час вегетаційного періоду.
Як бачимо користь цей вид ЗЗР принесе величезну. Посіви будуть реально захищеними, але треба враховувати, що підхід до таокго ось способу захисту можна робити тільки професіонально та відповідально. Особливе це стосуєть бакових сумішей, які аграрії так часто люблять застосовувати аби досягати значнішого ефекту, змішуючи різні пестициди та оброблюючи такою сумішшю свої посіви.